Пандемія коронавірусу змусила більшість людей працювати віддалено з дому. Хоча спочатку це може здатися простіше та зручніше, згодом це стає величезним тягарем – як розумово, так і фізично. Дізнайтеся, як розташувати офіс у чотирьох кутах, і дізнайтеся про найважливіші принципи здорової роботи в системі домашнього офісу на цьому сайті https://rhythmsdance.com.ua/category/rizne/.

Робота з дому – погрози

Порушення балансу між роботою та особистим життям. Коли ми проводимо цілий день вдома, дуже легко прати межу між роботою та особистим життям. Офіційно виконати роботу вдома набагато складніше, ніж в офісі.

Падіння настрою. Людина за своєю природою соціальна істота. Віддалена робота значно обмежує прямий контакти з іншими людьми. Взаємодія з колегами через обмін миттєвими повідомленнями ніколи не замінить прямі відносини.

Надто вільний підхід до роботи. Стандартна офісна робота вимагає, щоб ви щодня дбали про свою зовнішність. Домашній офіс асоціюється із зручністю, питання зовнішнього вигляду мають другорядне значення. На жаль, це може призвести до того, що ми швидко розслабимося та робочі обов’язки відійдуть на другий план.

Складне спілкування. Віддалена робота запобігає прямому обміну думками та досвідом між співробітниками. Найчастіше технічні проблеми (проблеми з обладнанням, інтернетом) є додатковою перешкодою.

Як правильно працювати вдома - фізичні та розумові аспекти

Робота вдома та психічне здоров’я

Віддалена робота може негативно зашкодити вашому психічному стані. Перебуваючи вдома на самоті, відсутність прямого контакту з іншою людиною викликає почуття ізольованості та ізоляції. Працюючи віддалено, ми втрачаємо можливість соціальної взаємодії, і це багато в чому відбивається на нашій психіці. Крім того, бувають випадки, коли робота в домашньому офісі чинить великий тиск. Люди часто почуваються засудженими та спостерігаються. Такі почуття викликають сильний стрес та розумове спонукання постійно працювати (отримувати електронні листи або телефонні дзвінки незалежно від часу дня чи ночі).

Робота вдома – ставлення та місце роботи

Правильна організація робочого місця позитивно позначається на нашому психічному та фізичному здоров’ї. Це, своєю чергою, означає ефективність виконуваних професійних обов’язків. Як облаштувати домашній офіс, щоб у ньому було зручно та функціонально?

Крісло. Зробіть ставку на ергономічне офісне крісло, яке має можливість регулювати кут нахилу спинки і висоту сидіння. Він має бути забезпечений підлокітниками та підголовником. Правильно профільоване крісло адаптується до природних згинів хребта.

Робочий стіл. Вибираючи письмовий стіл для домашнього офісу, звертайте увагу не тільки на розмір стільниці, але також на висоту та глибину меблів. Стільниця столу має бути висотою 72-75 см. Однак глибина, тобто простір під стільницею, повинна бути не менше 70 см. Це дозволить вам комфортно розім’яти ноги. Варто обрати письмовий стіл, який обладнаний достатньою кількістю ящиків та полиць для необхідних для роботи речей.

Висвітлення. При віддаленій роботі у вас має бути якнайбільше природного світла. По можливості поставте письмовий стіл біля вікна. Коли справа стосується штучного освітлення, ідеально підходять світлодіодні лампи – вони не нагріваються та споживають мало енергії. Найкраще вибирати для роботи світло, близьке до денного (3000-4000 К).

Також дуже важливо зберігати правильну поставу під час роботи. Сядьте зручніше за столом та візьміться за клавіатуру. Згини у ліктях повинні утворювати прямий кут. Стопи мають стояти на підлозі. Верхній край монітора повинен бути трохи нижчим за рівень очей. Оптимальна відстань до екрана приблизно 70 див.

Як правильно працювати вдома - фізичні та розумові аспекти

Принципи здорової праці вдома

Як працювати з дому:

  • Встановіть розклад
  • Пам’ятайте про перерви
  • Переконайтеся, що ви залишаєтеся на зв’язку з людьми наживо
  • Подбайте про регулярне харчування
  • Відведіть місце для роботи
  • Встановіть ритуал наприкінці роботи, не відкривайте комп’ютер після

Встановіть розклад. Працюючи з дому, ви повинні забезпечити регулярний робочий час. Це допоможе зберегти баланс між професійним та особистим життям. Намагайтеся одночасно починати та закінчувати роботу. Не займайтеся домашніми справами, поки ви працюєте, і навпаки – забудьте про роботу при збиранні чи приготуванні їжі.

Пам’ятайте про перерви. Час від часу робіть перерви у роботі, провітрюйте кімнату та потягуйтесь. Перерви надзвичайно важливі не лише для здоров’я, а й підвищують нашу працездатність.

Пам’ятайте про своє особисте життя. Працюючи у системі домашнього офісу, ми маємо обмежену взаємодію з іншими людьми. Спілкуємось по телефону або в чаті. Ця форма ніколи не замінить прямої трансляції. Після роботи зустрічайтеся з друзями, влаштовуйте заходи на свіжому повітрі тощо.

Не забувайте регулярно харчуватися. Багато людей, які працюють віддалено з дому, забувають поїсти. Замість того, щоб їсти поживну їжу, вони часто переходять на нездорові закуски. У  своєму робочому графіку виділіть час для повноцінного обіду. Також важливо регулярно пити воду. Поставте графин для води у зручне для вас місце.

Позначте робоче місце. Найкраще, якщо ви організуєте свій офіс в окремому приміщенні. Все необхідне роботи має бути під рукою. Також подбайте про правильне облаштування домашнього офісу. Зручне крісло, правильне освітлення та невеликі гаджети, такі, як кавовий кухоль або трохи зелені, зроблять вашу роботу кращою та ефективною.

Призначте завершальний ритуал. Знайдіть свій спосіб відчути, що робочий день закінчився. Закрийте ноутбук, приберіть у шафу і, наприклад, увімкніть улюблену музику. Не забувайте це робити постійно.